10 טיפים להדבקה ובחירת טפטים לחדר שינה

כיום, באמצעות פעולה פשוטה וקלה של הדבקת טפט על אחד או יותר מקירות חדר השינה, ניתן להשיג שינוי משמעותי בעיצוב חדר השינה ולשדרג אותו. אם גם אתם מעוניינים לבחור ולהדביק טפטים לחדר השינה, להלן מספר טיפים אשר יסייעו לכם בהשגת המטרה:

מחליטים תחילה מהיכן לקנות טפטים
כיום יש 2 דרכים באמצעותן ניתן לרכוש טפטים, רכישה דרך האינטרנט או הגעה פיזית לחנות או לחברה אשר מייבאת ומשווקת טפטים.
למרות היתרונות הרבים הטמונים של רכישת טפטים דרך הרשת, רבים עדיין מעדיפים להגיע לחנות פיזית ובכל מקרה, אחת ההחלטות הראשונות שכדאי לבצע היא מהיכן לקנות את הטפטים.

קובעים את התקציב
טווח המחירים של טפטים הוא רחב במיוחד כאשר המחירים מושפעים מפרמטרים כמו: חומר הגלם (נייר, ויניל או בד לא ארוג), העיצוב (ככל שהעיצוב יהיה יותר מושקע העלות תהיה יותר יקרה), דרגת רחיצות ושיקולים שונים של בית העסק – תכנון מקדים של התקציב יאפשר התמקדות בטפטים הרלוונטיים.

נחשפים לכמה שיותר דוגמאות
בדומה להליך של בחירת וילונות לחדר השינה לדוגמא, גם מי שיתחיל בחיפושים אחר טפטים לחדר שינה, עתיד לגלות מגוון רחב של טפטים בהדפסים, טקסטורות וגוונים שונים.
ההמלצה היא לנסות ולהיחשף לכמה שיותר דוגמאות, מה יאפשר את ביצוע הבחירה האופטימאלית מתוך ההיצע.

דגש על עמידות
לצד נראות הטפטים חשוב לשים דגש גם על איכות ועל עמידות הטפטים מפני נזקים פוטנציאליים שונים כמו רטיבות ושחיקה.

טפטים בעיצוב אישי
כיום, ניתן לעצב טפטים בעיצוב אישי ובאופן עצמאי, כלומר, שגם תמונה זוגית שלכם או תמונה אותה צילמתם בטיול האחרון שלכם בחו"ל יכולה להפוך לטפט מעוצב. כמובן, שאם יש לכם רעיונות מקוריים ויצירתיים, יכולים לצאת לפועל.

מתאימים את הטפטים לעיצוב החדר
חדר שינה הוא חדר שאמור להיות אינטימי, רומנטי ומפנק ולכן, חשוב לבדוק שהטפטים הנבחרים ישתלבו בהרמוניה עם העיצוב אשר נבחר לחדר השינה.

בוחרים את המיקומים
ניתן להדביק טפט על כל קירות חדר השינה, על קיר אחד או על חלק ממנו, חשוב לתכנן בטרם הזמנת הטפט את השטח המיועד בעבורו, למדוד אותו ובהתאם לבצע את ההזמנה של מספר הגלילים הנדרשים לצורך המטרה.

מחליטים מי יבצע את הדבקת הטפטים
קיימת אפשרות להדביק טפטים באופן עצמאי, אך בשביל להציג תוצאה אסטטית ויפה, יש להקפיד על עבודה מדויקת ומסודרת.
מי שמפקפק ביכולות שלו להשיג את המטרה, עדיף עבורו להזמין איש מקצוע המתמחה בהדבקת טפטים – השירות יכול לעלות בין 250 ל-500 ₪ לגליל או 2 גלילים.

מבצעים הכנות מקדימות
אם החלטתם לבצע את ההדבקת הטפטים באופן עצמאי, קיימת חשיבות גבוהה שתבצעו את ההכנות המקדימות להליך ההדבקה ובין היתר: לרוקן את הקירות מתמונות ומחפצים, לגרד ולשייף גבשושיות, להכין את הדבק ולמעשה את כל האביזרים הכלים הנדרשים לצורך הליך הדבקת הטפטים.

לא לעבוד לבד
גם אם החלטתם להדביק את הטפטים באופן עצמאי, חשוב שתעזרו באדם נוסף או אפילו ב-2 אנשים נוספים בהליך ההדבקה – לדוגמא, סיטואציה בה אדם אחד עוזר לכם לבצע את ההדבקה בפועל ואדם נוסף אשר יכוון אתכם להדבקה ישירה ומדויקת.