10 רעיונות לעיצוב סלון הבית בפעולות פשוטות

אתם ממש לא חייבים להשקיע מאמצים גדולים או לשבור תוכנית חסכון בכדי לעצב את הסלון. להלן 10 רעיונות לפעולות קטנות באמצעותן ניתן להשיג שינוי גדול:

רעיון 1 – שימוש בבדים

מפות מעוטרות או רקומות בצבעים ובטקסטורות שונות, כיסויים מיוחדים לספות וראנרים בהדפסים מרהיבים, יכולים לשדרג את הסלון עד לאין היכר.
האפשרויות העיצוביות הן בלתי מגבלות, המחירים הם נמוכים (בטח אם משווים בין כיסוי ספה לבין רכישת ספה חדשה) והתוצאה יכולה להיות מרשימה, מיוחדת ומדליקה.

רעיון 2 – תמונות משפחתיות

מדובר בטרנד חם של השנים האחרונות, הדפסת תמונות משפחתיות על גבי קנבס, לצורך קישוט הסלון. למעשה, יש לטרנד הזה הצדקה, הסלון הוא החלל המשותף לכל בני המשפחה ולכן, תמונות משפחתיות, בין אם תמונות גדולות לסלון ובין אם תמונות קטנות, יכולות ללא כל ספק לתרום לאווירה הביתית והמשפחתית החמימה אשר תאפיין אותו.

רעיון 3 – שינוי מקומות

נסו להחליף את הכורסה בספא, להזיז את מיקום שולחן הסלון ואם יש לכם כוח ומוטיבציה (ותנאי הסלון מאפשרים זאת), תוכלו לשנות גם את מיקומה של הטלוויזיה ואז לשנות בצורה משמעותית את עיצוב הסלון.

רעיון 4 – ציורי קיר

ציורי קיר מרשימים יכולים לשדרג את כל חללי וחדרי הבית וכחלק מכך את הסלון. כמובן, שחשוב לבחור בתבונה את המיקום המתאים לציור (לדוגמא, לא מומלץ למקם אותו ליד הטלוויזיה).
יש הורים אשר מקצים קיר קטן בסלון ומאפשרים לילדים לתת דרור ליצירתיות שלהם ולצייר על אותו הקיר (לאמיצים בלבד).

רעיון 5 – החלפה של אלמנט אחד

לעיתים, החלפה של אלמנט אחד בסלון יכולה לעשות הבדל גדול. כך שאם לדוגמא, יש לכם מערכת ישיבה המורכבת ממספר יחידות, תוכלו להחליף יחידה אחת ולשים במקומה ספה אחת בעיצוב או בצבע שונה (כמובן, תוך התאמה לשאר האלמנטים העיצוביים בסלון), החלפה של אלמנט אחד היא פעולה קטנה אשר יכולה ליצור שינוי גדול.

רעיון 6 – צביעת קיר אחד

ברוב הבתים, קירות הסלון יהיו לבנים או בגווני השמנת. מי שמעוניין להשיג שינוי בנראות הסלון, באפשרותו לצבוע קיר אחד בגוון  שונה (ההמלצה היא לבחור בגוון בהיר ובעיקר כאשר מדובר בסלונים קטנים).

רעיון 7 – החלפה/ הוספה של גופי תאורה

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של גווני תאורה בעיצובים מיוחדים ומרשימים, אשר בכוחם לשדרג גם חללים קטנים כמו בהליך של בחירת תאורה לאי למטבח לדוגמא. החלפת גוף תאורה בסלון היא פעולה פשוטה אותה ניתן לבצע באופן עצמאי, אך היא יכולה להשיג שינוי משמעותי ואף לשדרג במידה רבה את עיצוב הסלון כולו.

רעיון 8 – שימוש בכריות נוי

כריות נוי מגיעות במגוון רחב של צבעים ויכולות להגיע בהדפסים שונים מיוחדים ומרשימים. בכוחן של כריות נוי לשדרג במידה רבה את הספה, הן מבחינת הנראות והן מבחינת הנוחות. ההמלצה היא כמובן, להיחשף לכמה שיותר דוגמאות של כריות נוי מכיוון, שיש דוגמאות מדליקות במיוחד אשר בכוחן לשדרג כל סלון.

רעיון 9 – פופים ומזרנים

אם יש לכם סלון גדול, באפשרותכם להסב חלק ממנו לפינת זולה, כאשר כל מה שצריך לצורך המטרה, זה להניח פופים, מזרנים וכריות וליהנות מפינה כיפית ונעימה.

רעיון 10 – אביזרי נוי

יש לא מעט אביזרי נוי וחפצי אומנות מיוחדים אשר בכוחם לשדרג את הסלון – חיפוש מקיף ומעמיק יאפשר לכם ליהנות מאביזרי נוי במחירים אטרקטיביים במיוחד.