10 רעיונות לצביעת חדר ילדים

עיצוב חדר הילדים טומן בחובו הנאה מרובה ולו מהסיבה שזה המקום לתת דרור ליצירתיות למקוריות, אז ברוח הדברים, להלן מקוריים ויצירתיות 10 רעיונות לצביעת חדר ילדים:

שילוב של מספר גוונים

חדר ילדים אמור להיות צבעוני ושמח ולכן, מומלץ לשלב מספר גוונים. ניתן להשיג את התוצאה הזאת בדרכים שונות, כאשר אחת מהן, היא צביעת קיר אחד בגוון שונה משאר הקירות. כמובן, גם בחירה בריהוט ובאביזרים משלימים בשילובי גוונים, יכולים להשיג את המטרה.

לאפשר לילדים להשתולל

ניתן להקצות להם קיר אחד בחדר או "להתפרע" ולאפשר להם לצייר ולצבוע את הקירות כראות עיניהם. יש לקחת בחשבון, שהתוצאה עתידה להיות צבעונית במיוחד ובסיום הצביעה הילדים יהיו מאוד מלוכלכים – אך גם מאוד מאושרים, הן מהחוויה והן מהתוצאה.

אפקטים מיוחדים

כיום, כל המותגים המובילים בעולם הצבעים מציעים אפקטים דקורטיביים מיוחדים. כדאי בשלב הראשון, לבדוק את כל האפשרויות המוצעות ולבחור ביחד את הילדים באפקטים המתאימים.  

התאמת הצביעה לקונספט

עיצוב חדרי ילדים מתבסס במקרים רבים על קונספט מסוים אשר לקוח מעולמו של הילד: כדורגל, דמות אהובה, פיות וכיוצא בזה. ניתן לבחור צבעים אשר משתלבים עם אותו הקונספט: לשלב צבעים מצבעי המדים של קבוצת הכדורגל האהובה, שימוש בצורות גיאומטריות שונות וכיוצא בזה..

שימוש בשבלונות

באמצעות שבלונות ניתן ליצור צורות מיוחדות ומעוניינות אשר ישדרגו את הקירות בחדר הילדים. ניתן לרכוש שבלונות מוכנות או להכין אותן באופן עצמאי באמצעות פעולה של הדפסת צורות על גבי נייר קרטון.
ממקמים את השבלונות על גבי הקיר וטופחים על גביהן בעדינות, באמצעות ספוג אותו סופגים בצבע.

חלוקת הקירות לאזורים

ניתן לחלק את חדר הילדים לאזורים: פינת משחק, פינת לימודים, אזור שינה וכיוצא בזה ולצבוע כל אחד מהאזורים בגוון שונה. שילוב בין גווני פסטל לבין לבן, יכול להשיג תוצאה מיוחדת ומרשימה.

שימוש במסקינטייפ

כן, קראתם נכון, באמצעות שימוש במסקינטייפ ניתן ליצור אפקטים מיוחדים של צבע על גבי קירות חדר הילדים. באמצעות המסקינטייפ ניתן להסתיר חלקים מהקירות ולצבוע על גביהן ועל ידי כך להשיג אפקטים מיוחדים.
זה נכון לגבי עיצוב כל החדרים של הבית כשמדובר בצביעת הקירות.

ציור קיר מקצועי

ניתן לשלב ציור קיר מקצועי, כאשר ניתן להיוועץ בילדים לגבי הקונספט וסוג הציור – לדוגמא, דמות אהובה, תחביב וכיוצא בזה.

שילוב של מדבקות קיר

מדבקות קיר מאפשרות להשיג תוצאה מרשימה וייחודית בפעולה פשוטה וקלה של הדבקה. לכן, בהליך תכנון צביעת חדר הילדים, כדאי לקחת בחשבון גם את האפשרות לשלב מדבקת קיר – ניתן לבחור בין מדבקות קיר במגוון סגנונות, טקסטורות, גדלים וסוגים.

תכנון מקדים ושיתוף הילדים

יש לא מעט קונספטים וטכניקות לצביעת קירות, ההמלצה היא לסקור כמה שיותר מהאפשרויות המוצעות ולשתף את הילדים בתכנון הצביעה, בחירת הגוונים וגיבוש הקונספט או הרעיון המרכזי לעיצוב החדר ככלל ולצביעת החדר בפרט

#טיפ#

זה נכון שבצביעת חדר ילדים יכולים לעלות לא מעט רעיונות יצירתיים ומיוחדים, יחד עם זאת, בכדי לקבל תוצאה אסטטית ומרשימה, חשוב לא להגזים, מה שיכול ליצור עומס ויזואלי ולהפוך את החדר לפחות נעים לשהייה. יש לזכור כי בדומה להליך עיצוב סלון הבית, גם כאשר זה נוגע לצביעת חדר ילדים לעיתים, less is more ומומלץ לבחור ברעיון אחד או שניים ולהתמקד בהם.