5 טיפים לבחירת תאורה לאי במטבח

אי למטבח מהווה כטרנד עיצובי של השנים האחרונות, כאשר, יותר ויותר אנשים מגלים את היתרונות והתועלות הרבות שאותו האי טומן בחובו. אי למטבח משמש כמקום ישיבה נוח עבור כל בני המשפחה, ניתן לנצל את שטחו לבישול או אפייה, לקריאת עיתון או ספר, לעבודה עם המחשב הנייד ולעוד מגוון רחב של מטרות. מעבר לתכנון הראשוני ולהתקנת האי למטבח, יש פעולות נוספות אותן חשוב לבצע, על מנת ליהנות באופן מקסימאלי מהתועלות של אותו האי ואחד מהם הוא בחירת תאורה לאי במטבח.

היכרות עם האפשרויות השונות
יש מספר אמצעי תאורה אשר יכולים להשתלב בצורה אסטטית ומרשימה עם אי במטבח והם:

  • מנורות תלייה – מנורות מעוצבות אשר משתלשלות מהתקרה וייעודן להאיר בצורה טובה וחזקה את האי עצמו. ברוב המקרים נהוג לתלות 3 מנורות תלייה אך ניתן גם יותר ופחות מכך.
  • ספוטים – ניתן להתקין את הספוטים בנקודות שונות באי ולהשיג בצורה כזאת, הן מראה דקורטיבי וייחודי והן להאיר בצורה טובה יותר אזורים שונים באי.
     
  • גופי תאורה – יש לא מעט גופי תאורה במגוון רחב של עיצובים לבית, ניתן לבחור מתוך ההיצע גוף תאורה מרשים, אשר יאיר בצורה הטובה האפשרית את אותו האי.
  • תאורה נסתרת – אפשרות נוספת היא לעשות שימוש בתאורה נסתרת, אשר בכוחה ליצור מראה נקי ואסתטי.

התאמת אמצעי התאורה לשימושי האי
יש כאלו אשר האי במטבח משמש אותם בעיקר לצורך עבודה – בישול ואפייה ואחרים, אשר משתמשים באי בעיקר כפינת ישיבה או אכילה ביחד עם כל בני המשפחה.
קיימת חשיבות גבוהה להתאים את התאורה לשימושים אשר הוגדרו לאי, כאשר בחלק מהמקרים, ניתן לעשות שימוש במספר אמצעי תאורה שונים, בהתאם לאזורים באי ולשימושים עבורם הם הוגדרו.

קביעת מיקומים
גם אם התקבלה החלטה לעשות שימוש באמצעי תאורה יחיד לכל האי וגם אם ההעדפה תהיה לחלק את האי למספר חלקים ולבחור במספר אמצעי תאורה שונים, ההמלצה תהיה לקבוע את המיקומים המדויקים לאמצעי התאורה, עוד בטרם הליך הרכישה.


תכנון מקדים של התקציב

טווח המחירים של אמצעי תאורה לאי במטבח, בדומה לאמצעי תאורה לכל מטרה אחרת כמו לדוגמא, תאורה למשרד הינו רחב במיוחד.
לכן, בשלב הראשון כדאי לעשות סקר מחירים ולהבין מהן העלויות של כל אחד מהאמצעים ובהתבסס על אותם הנתונים להכין את התקציב אשר מיועד לצורך המטרה.
יש לקחת בחשבון שיש אמצעי תאורה אשר צורכים כמות חשמל גדולה יותר וכאלו אשר צורכים כמות קטנה יותר של חשמל (כמו במקרה של תאורת לד לדוגמא).
לעיתים יעלה הצורך להשקיע סכומי כסף גבוהים ברכישה הראשונית של אמצעי תאורה הנחשבים לחסכוניים יותר (ההשקעה תחזיר את עצמה לאורך זמן).

בחירת נבונה בחנות/ החברה
יש לא מעט חנויות תאורה, כאשר ההמלצה היא להקפיד ולבחור בחנות מקצועית ואמינה, אשר מציעה היצע רחב של אמצעי תאורה ובנוסף, שמה דגש גם על נושא השירות ועל מתן ייעוץ מקדים אשר בכוחו לסייע בהליך הבחירה.