עיצוב הבית – עשה זאת בעצמך https://www.things.co.il טיפים, רעיונות ומדריכים לשדרוג הבית ולעיצוב פנים Mon, 06 Apr 2020 11:11:42 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.2 https://www.things.co.il/wp-content/uploads/2020/03/cropped-favicon-1-32x32.png עיצוב הבית – עשה זאת בעצמך https://www.things.co.il 32 32 פתרונות תאורה למשרדים מעוצבים https://www.things.co.il/%d7%a4%d7%aa%d7%a8%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%aa%d7%90%d7%95%d7%a8%d7%94-%d7%9c%d7%9e%d7%a9%d7%a8%d7%93%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%a2%d7%95%d7%a6%d7%91%d7%99%d7%9d/ Mon, 06 Apr 2020 10:05:30 +0000 https://www.things.co.il/?p=130 בהליך עיצוב משרד המטרה תהיה להשיג בסופו של דבר תוצאה אשר גם תתאפיין בנראות מרשימה וגם תבוא לידי ביטוי בחלל פונקציונאלי, נוח ונעים, אשר מספק תנאי עבודה אופטימאליים לעובדי המשרד.

The post פתרונות תאורה למשרדים מעוצבים appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
בשביל להשיג את התוצאה המבוקשת, יש לא מעט אלמנטים עליהם חשוב לשים דגש כמו: בחירת רהיטים, קביעת מיקומים וכמובן, חיפוש אחר פתרונות תאורה מתאימים. לעיתים, הוספת עציצים מעוצבים יכולה גם היא לתרום תרומה גדולה לנראות ולאווירה.
לתאורה במשרד, יש השפעה רבה על האווירה במשרד ובאופן עקיף, גם על התפוקה של העובדים ולכן, קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש משמעותי על נושא התאורה ולתכנן אותה בקפידה, על מנת שתספק את התנאים האופטימאליים בכל חללי העבודה במשרד.

דגשים חשובים בבחירת פתרונות תאורה למשרדים
אם גם אתם מחפשים השראה ופתרונות תאורה למשרדים מעוצבים, ישנם מספר פרמטרים שחשוב שתשימו עליהם דגש נרחב בהליך הבחירה ובין היתר:

 • חלוקת המשרד לאזורים – רוב המשרדים מחולקים לאזורים שונים: עמדות עבודה, עמדת המתנה, חדרי ישיבות וכיוצא בזה.. בכל אחד מאותם האזורים יש צורך בפתרונות תאורה שונים – כך לדוגמא, בעמדות העבודה, יש לבחור בתאורה בהירה ולהימנע מיצירה של השתקפות על גבי המחשב – מה שיכול לפגוע בעבודה.

 • נראות גופי התאורה – גופי תאורה מהווים אלמנט בעל השפעה על הנראות הכללית של המשרד, על העיצוב ועל האווירה ולכן, חשוב לבחור אותם בתבונה. יש להתאים את גופי התאורה לסגנון העיצוב אשר נבחר למשרד. כיום, ניתן למצוא פתרונות תאורה בעיצובים מרשימים במיוחד, אשר יכולים להשתלב בצורה הרמונית במשרדים, בלי קשר לסגנון העיצובי אשר נבחר בעבורם.

 • עלויות – בחישוב העלויות יש לקחת בחשבון לא רק את העלות ההתחלתית של פתרונות התאורה (וחשוב לתכנן את התקציב אשר מיועד עבור פתרונות התאורה), אך מעבר לכך, קיימת חשיבות גבוהה לקחת בחשבון גם את ההוצאות השוטפות הנוגעות לתאורה – עלויות החשמל.
  לקיחה בחשבון של כל הפרמטרים הללו, תגרום להבנה שלעיתים שווה לשלם יותר על פתרונות תאורה איכותיים בעלי יעילות אנרגטית גבוהה (אולי העלות ההתחלתית תהיה גבוהה יותר אבל לאורך זמן ההוצאה תחזיר את עצמה).
   
 • סוגי תאורה – נהוג לחלק את התאורה לסוגים שונים ובין היתר: תאורה טבעית, תאורה פונקציונאלית ותאורת אווירה – כאשר ההבדלים בין סוגי התאורה באים לידי ביטוי במטרה עבורה הם מיועדים ולכן, ההמלצה היא לחלק את המשרד לאזורים ואף לבצע חלוקה נוספת, לתתי אזורים.
  הבנה מקיפה של אום החלוקה לאזורים, היכרות עם הסוגים השונים של פתרונות התאורה וההבדלים ביניהם ותכנון התאורה בהתאם (לכל חלל מחללי המשרד באופן פרטני), תאפשר לבחור בסופו של דבר את פתרונות התאורה האופטימאליים עבור כל אחד מהחללים.

 • חידושים – הטכנולוגיה המתקדמת והחדשנית הגיעה כמובן גם לעולם התאורה, לכן, ההמלצה היא להכיר תחילה את כל החידושים בעולם התאורה, זאת על מנת לבחור בסופו של דבר פתרונות תאורה שהם גם איכותיים, גם מרשימים וגם יספקו מענה על מלוא הצרכים והדרישות של בעלי המשרדים.
  יש לזכור, שאם לא יצא לכם לחפש אמצעי תאורה בשנים האחרונות, כנראה שלא תכירו חלק גדול מהאפשרויות המוצעות לכם ומאוד יכול להיות שתוכלו למצוא בתוך כל החידושים הללו את פתרונות התאורה המושלמים בעבורכם.

 • איכות הסביבה – כיום, המודעות לאיכות הסביבה היא גבוהה במיוחד ולכן, בעת בחירת פתרונות תאורה, רבים ישימו דגש גם על הנושא הזה.
  כאשר זה נוגע לתחום התאורה, הידידותיות לסביבה באה לידי ביטוי בפרמטרים כמו: צריכת חשמל נמוכה ופליטה נמוכה של פחמן וחומרים רעילים אחרים.
  עולם התאורה מציעה לא מעט פתרונות תאורה אשר יספקו מענה על הדרישות הללו.

תכנון התאורה, אמור לקחת בחשבון מספר לא מבוטל של משתנים ולכן, קיימת חשיבות גבוהה להיוועץ בשלב הראשון ביועץ תאורה מקצועי ומנוסה.
יועץ מקצועי יבין תחילה את הדרישות והצרכים של המזמינים וכמובן, יסקור בצורה מעמיקה את המשרדים, את גודלם ואת אופן החלוקה לחללים, על מנת להתאים בסופו של תהליך ייעוץ את פתרונות התאורה האופטימאליים – כמובן, תוך דגש על שיקולים נוספים כמו: התקציב המיועד למטרה, טעם אישי, העדפות ופרמטרים נוספים שיש להם השפעה על בחירת אמצעי התאורה.
חשוב לדעת, שכיום אף ניתן ליהנות משירותים מתקדמים של הדמיות ממוחשבות, מה שיאפשר את ביצוע הבחירה האופטימאלית באותם פתרונות תאורה למשרדים.

מגוון רחב של אפשרויות
כל מי שתר אחר פתרונות תאורה למשרדים מעוצבים, יגלה מגוון רחב של אפשרויות הנבדלות אלו מאלו בעיצובים, בסגנון התאורה, בעוצמה, בגדלים, בצורות ובפרמטרים רבים נוספים.
כיום, ניתן אף לשדרג את נראות התאורה באמצעות הוספה של אלמנטים שונים כמו, פרופיל אלומיניום, שילוב של נישות גבס ועוד..
אם נוסיף לכך, גם את הטכנולוגיה המתקדמת וכחלק מכך, את אפשרויות השליטה הנוחות יותר בתאורה ובעוצמותיה – קיימת אפשרות לדוגמא, לחבר את פתרונות התאורה למערכות חשמל חכם וכיוצא בזה..
רבים אשר יגלו את האפשרויות הרבות, יכולים למצוא את עצמם "מאבדים את הידיים והרגליים" בין כל אותן האופציות.
לכן, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בתבונה את אותה החברה אשר תציע פתרונות תאורה למשרדים מעוצבים.
בחירה מושכלת ונבונה, תבטיח ליהנות לא רק מהפתרונות אשר יענו בצורה המושלמת על כל אותן דרישות וציפיות, אלא גם תאפשר ליהנות מקשת של שירותים נלווים, כמו ייעוץ מקדים אשר ניתן על ידיד אנשי מקצוע בעלי ידע, ניסיון וכלים בתחום.
לכן, בחירה בחברת תאורה מקצועית ומנוסה, אשר מתמחה באופן פרטני באספקת פתרונות תאורה למשרדים מעוצבים – תוך דגש על התאמה אישית, יכולה להוות ללא כל ספק כצעד חשוב ומשמעותי, בדרך להשגת המטרה.

The post פתרונות תאורה למשרדים מעוצבים appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
10 רעיונות לעיצוב סלון הבית בפעולות פשוטות https://www.things.co.il/10-%d7%a8%d7%a2%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%a2%d7%99%d7%a6%d7%95%d7%91-%d7%a1%d7%9c%d7%95%d7%9f-%d7%94%d7%91%d7%99%d7%aa-%d7%91%d7%a4%d7%a2%d7%95%d7%9c%d7%95%d7%aa-%d7%a4%d7%a9%d7%95%d7%98/ Mon, 06 Apr 2020 10:03:31 +0000 https://www.things.co.il/?p=127 אתם ממש לא חייבים להשקיע מאמצים גדולים או לשבור תוכנית חסכון בכדי לעצב את הסלון. להלן 10 רעיונות לפעולות קטנות באמצעותן ניתן להשיג שינוי גדול:

The post 10 רעיונות לעיצוב סלון הבית בפעולות פשוטות appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
רעיון 1 – שימוש בבדים
מפות מעוטרות או רקומות בצבעים ובטקסטורות שונות, כיסויים מיוחדים לספות וראנרים בהדפסים מרהיבים, יכולים לשדרג את הסלון עד לאין היכר.
האפשרויות העיצוביות הן בלתי מגבלות, המחירים הם נמוכים (בטח אם משווים בין כיסוי ספה לבין רכישת ספה חדשה) והתוצאה יכולה להיות מרשימה, מיוחדת ומדליקה.

רעיון 2 – תמונות משפחתיות
מדובר בטרנד חם של השנים האחרונות, הדפסת תמונות משפחתיות על גבי קנבס, לצורך קישוט הסלון. למעשה, יש לטרנד הזה הצדקה, הסלון הוא החלל המשותף לכל בני המשפחה ולכן, תמונות משפחתיות, בין אם תמונות גדולות לסלון ובין אם תמונות קטנות, יכולות ללא כל ספק לתרום לאווירה הביתית והמשפחתית החמימה אשר תאפיין אותו.

רעיון 3 – שינוי מקומות
נסו להחליף את הכורסה בספא, להזיז את מיקום שולחן הסלון ואם יש לכם כוח ומוטיבציה (ותנאי הסלון מאפשרים זאת), תוכלו לשנות גם את מיקומה של הטלוויזיה ואז לשנות בצורה משמעותית את עיצוב הסלון.

רעיון 4 – ציורי קיר
ציורי קיר מרשימים יכולים לשדרג את כל חללי וחדרי הבית וכחלק מכך את הסלון. כמובן, שחשוב לבחור בתבונה את המיקום המתאים לציור (לדוגמא, לא מומלץ למקם אותו ליד הטלוויזיה).
יש הורים אשר מקצים קיר קטן בסלון ומאפשרים לילדים לתת דרור ליצירתיות שלהם ולצייר על אותו הקיר (לאמיצים בלבד).

רעיון 5 – החלפה של אלמנט אחד
לעיתים, החלפה של אלמנט אחד בסלון יכולה לעשות הבדל גדול. כך שאם לדוגמא, יש לכם מערכת ישיבה המורכבת ממספר יחידות, תוכלו להחליף יחידה אחת ולשים במקומה ספה אחת בעיצוב או בצבע שונה (כמובן, תוך התאמה לשאר האלמנטים העיצוביים בסלון), החלפה של אלמנט אחד היא פעולה קטנה אשר יכולה ליצור שינוי גדול.

רעיון 6 – צביעת קיר אחד
ברוב הבתים, קירות הסלון יהיו לבנים או בגווני השמנת. מי שמעוניין להשיג שינוי בנראות הסלון, באפשרותו לצבוע קיר אחד בגוון  שונה (ההמלצה היא לבחור בגוון בהיר ובעיקר כאשר מדובר בסלונים קטנים).

רעיון 7 – החלפה/ הוספה של גופי תאורה
כיום ניתן למצוא מגוון רחב של גווני תאורה בעיצובים מיוחדים ומרשימים, אשר בכוחם לשדרג גם חללים קטנים כמו בהליך של בחירת תאורה לאי למטבח לדוגמא. החלפת גוף תאורה בסלון היא פעולה פשוטה אותה ניתן לבצע באופן עצמאי, אך היא יכולה להשיג שינוי משמעותי ואף לשדרג במידה רבה את עיצוב הסלון כולו.

רעיון 8 – שימוש בכריות נוי
כריות נוי מגיעות במגוון רחב של צבעים ויכולות להגיע בהדפסים שונים מיוחדים ומרשימים. בכוחן של כריות נוי לשדרג במידה רבה את הספה, הן מבחינת הנראות והן מבחינת הנוחות. ההמלצה היא כמובן, להיחשף לכמה שיותר דוגמאות של כריות נוי מכיוון, שיש דוגמאות מדליקות במיוחד אשר בכוחן לשדרג כל סלון.

רעיון 9 – פופים ומזרנים
אם יש לכם סלון גדול, באפשרותכם להסב חלק ממנו לפינת זולה, כאשר כל מה שצריך לצורך המטרה, זה להניח פופים, מזרנים וכריות וליהנות מפינה כיפית ונעימה.

רעיון 10 – אביזרי נוי
יש לא מעט אביזרי נוי וחפצי אומנות מיוחדים אשר בכוחם לשדרג את הסלון – חיפוש מקיף ומעמיק יאפשר לכם ליהנות מאביזרי נוי במחירים אטרקטיביים במיוחד.

The post 10 רעיונות לעיצוב סלון הבית בפעולות פשוטות appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
10 טיפים להדבקה ובחירת טפטים לחדר שינה https://www.things.co.il/10-%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%94%d7%93%d7%91%d7%a7%d7%94-%d7%95%d7%91%d7%97%d7%99%d7%a8%d7%aa-%d7%98%d7%a4%d7%98%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%97%d7%93%d7%a8-%d7%a9%d7%99%d7%a0%d7%94/ Mon, 06 Apr 2020 10:01:08 +0000 https://www.things.co.il/?p=124 כיום, באמצעות פעולה פשוטה וקלה של הדבקת טפט על אחד או יותר מקירות חדר השינה, ניתן להשיג שינוי משמעותי בעיצוב חדר השינה ולשדרג אותו.
אם גם אתם מעוניינים לבחור ולהדביק טפטים לחדר השינה, להלן מספר טיפים אשר יסייעו לכם בהשגת המטרה:

The post 10 טיפים להדבקה ובחירת טפטים לחדר שינה appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
מחליטים תחילה מהיכן לקנות טפטים
כיום יש 2 דרכים באמצעותן ניתן לרכוש טפטים, רכישה דרך האינטרנט או הגעה פיזית לחנות או לחברה אשר מייבאת ומשווקת טפטים.
למרות היתרונות הרבים הטמונים של רכישת טפטים דרך הרשת, רבים עדיין מעדיפים להגיע לחנות פיזית ובכל מקרה, אחת ההחלטות הראשונות שכדאי לבצע היא מהיכן לקנות את הטפטים.

קובעים את התקציב
טווח המחירים של טפטים הוא רחב במיוחד כאשר המחירים מושפעים מפרמטרים כמו: חומר הגלם (נייר, ויניל או בד לא ארוג), העיצוב (ככל שהעיצוב יהיה יותר מושקע העלות תהיה יותר יקרה), דרגת רחיצות ושיקולים שונים של בית העסק – תכנון מקדים של התקציב יאפשר התמקדות בטפטים הרלוונטיים.

נחשפים לכמה שיותר דוגמאות
בדומה להליך של בחירת וילונות לחדר השינה לדוגמא, גם מי שיתחיל בחיפושים אחר טפטים לחדר שינה, עתיד לגלות מגוון רחב של טפטים בהדפסים, טקסטורות וגוונים שונים.
ההמלצה היא לנסות ולהיחשף לכמה שיותר דוגמאות, מה יאפשר את ביצוע הבחירה האופטימאלית מתוך ההיצע.

דגש על עמידות
לצד נראות הטפטים חשוב לשים דגש גם על איכות ועל עמידות הטפטים מפני נזקים פוטנציאליים שונים כמו רטיבות ושחיקה.

טפטים בעיצוב אישי
כיום, ניתן לעצב טפטים בעיצוב אישי ובאופן עצמאי, כלומר, שגם תמונה זוגית שלכם או תמונה אותה צילמתם בטיול האחרון שלכם בחו"ל יכולה להפוך לטפט מעוצב. כמובן, שאם יש לכם רעיונות מקוריים ויצירתיים, יכולים לצאת לפועל.

מתאימים את הטפטים לעיצוב החדר
חדר שינה הוא חדר שאמור להיות אינטימי, רומנטי ומפנק ולכן, חשוב לבדוק שהטפטים הנבחרים ישתלבו בהרמוניה עם העיצוב אשר נבחר לחדר השינה.

בוחרים את המיקומים
ניתן להדביק טפט על כל קירות חדר השינה, על קיר אחד או על חלק ממנו, חשוב לתכנן בטרם הזמנת הטפט את השטח המיועד בעבורו, למדוד אותו ובהתאם לבצע את ההזמנה של מספר הגלילים הנדרשים לצורך המטרה.

מחליטים מי יבצע את הדבקת הטפטים
קיימת אפשרות להדביק טפטים באופן עצמאי, אך בשביל להציג תוצאה אסטטית ויפה, יש להקפיד על עבודה מדויקת ומסודרת.
מי שמפקפק ביכולות שלו להשיג את המטרה, עדיף עבורו להזמין איש מקצוע המתמחה בהדבקת טפטים – השירות יכול לעלות בין 250 ל-500 ₪ לגליל או 2 גלילים.

מבצעים הכנות מקדימות
אם החלטתם לבצע את ההדבקת הטפטים באופן עצמאי, קיימת חשיבות גבוהה שתבצעו את ההכנות המקדימות להליך ההדבקה ובין היתר: לרוקן את הקירות מתמונות ומחפצים, לגרד ולשייף גבשושיות, להכין את הדבק ולמעשה את כל האביזרים הכלים הנדרשים לצורך הליך הדבקת הטפטים.

לא לעבוד לבד
גם אם החלטתם להדביק את הטפטים באופן עצמאי, חשוב שתעזרו באדם נוסף או אפילו ב-2 אנשים נוספים בהליך ההדבקה – לדוגמא, סיטואציה בה אדם אחד עוזר לכם לבצע את ההדבקה בפועל ואדם נוסף אשר יכוון אתכם להדבקה ישירה ומדויקת.

The post 10 טיפים להדבקה ובחירת טפטים לחדר שינה appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
רעיונות לסידור ארונות מטבח – פתרונות אחסון שיפנו לכם הרבה מקום https://www.things.co.il/%d7%a8%d7%a2%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%a1%d7%99%d7%93%d7%95%d7%a8-%d7%90%d7%a8%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%9e%d7%98%d7%91%d7%97-%d7%a4%d7%aa%d7%a8%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa/ Mon, 06 Apr 2020 09:56:35 +0000 https://www.things.co.il/?p=120 אנשים רבים מתלוננים על כך שארונות המטבח שלהם סובלים מ"עומס יתר", מה שיוצר בלגן ומקשה על העבודה במטבח.
החדשות הטובות הן, שתמיד קיימת האפשרות לסדר את ארונות המטבח ונקיטה במספר פעולות לא מורכבות, אך מאוד יעילות יכולה להשיג את התוצאה האופטימאלית:

The post רעיונות לסידור ארונות מטבח – פתרונות אחסון שיפנו לכם הרבה מקום appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
נפרדים מהדברים שלא צריכים
השלב הראשון הוא ההבנה שיש צורך להיפרד מלא מעט חפצים אשר נמצאים בארונות מטבח. אם החפצים לא משמשים אתכם ולמעשה, אין לכם בכלל תשובה רציונאלית למה אתם עדיין שומרים אותם.
ההמלצה היא לרוקן את התכולה של הארונות ולבצע סוג של מיון, במהלכו תבינו מאלו מוצרים אתם נפרדים ואלו נשארים.

חלוקה לסוגים
אחרי שהחלטתם אלו מוצרים נשארים, ההמלצה היא לחלק את המוצרים לסוגים – כלים, סירים, קופסאות, כוסות, מזון יבש וכיוצא בזה.. בשלב הבא, אפשר אף לבצע חלוקה נוספת לתתי קבוצות, לדוגמא, כוסות לשתייה חמה, כוסות לשתייה קרה, צלחות למנות עיקריות, צלחות לקינוחים וכיוצא בזה.. צורת חלוקה אחרת היא לפי שימושים נניח: כלי בישול כקבוצה, כלי אפייה כקבוצה, כלי אוכל כקבוצה וכן הלאה..

קביעת מיקומים
אחרי שהחלטתם על אופן החלוקה לסוגים או לקבוצות של כלים, השלב הבא, יהיה לקבוע את המיקומים לכל אחת מהקבוצות: מגירות, מדפים, ארונות וכיוצא בזה.
כמובן, שבהליך הסידור עצמו ייתכנו שינויים במיקומים, אבל, כשעובדים עם תוכנית מסודרת, התהליכים מתקצרים ומתייעלים.

שימוש בעזרים חיצוניים
כיום, ניתן למצוא מגוון רחב של פתרונות חיצוניים, אשר בכוחם לייעל את סידור הארונות ולאפשר לנצל את השטחים בצורה טובה יותר, כאשר בין אותם העזרים:

 • חוצצים – ניתן למצוא חוצצים העשויים מחומרי גלם שונים, אשר ייעודם ליצור הפרדה במגירות ובארונות המטבח השונים.
 • מתלים / ווים –  המתלים/ ווים יכולים לשמש לתלייה של סירים ומחבתות בארונות המטבח או מחוץ להם ועל ידי כך לנצל בצורה טובה יותר את השטח.
 • קופסאות וכלים – כיום, ניתן למצוא לא מעט קופסאות מודולריות וכלים ייעודיים, בהם ניתן לאחסן פריטים שונים ומזונות כמו: דגנים, פסטות, קטניות וכיוצא בזה., על מנת להשיג סדר ולנצל בצורה יעילה יותר את השטח.
 • סלסילות – סלסלות מעוצבות יכולות להוות פתרון אופטימאלי לאחסון תבלינים, שמנים ואבקות שונות ולאפשר גם שמירה על הסדר וגם גישה נוחה ויעילה.

להוציא מהמטבח את מה שלא שייך
בעלי המטבחים הקטנים, יכולים למצוא את עצמם במצוקת מקום בארונות ולכן, זה בדיוק הזמן להוציא מהמטבח את כל מה שלא שייך אליו.
זה אומנם, כי סרוויס יוקרתי, שייך בפועל למטבח, אך אם אתם משתמשים בו רק ל"אירועים מיוחדים" (שאולי קוראים אחת לכמה שנים), כדאי אולי לאחסן אותם במקום אחר בבית.
כמובן, שפריטים שאין להם קשר לא ישיר ולא עקיף למטבח, עדיף לאחסן בחדר אחר.
בדומה להליך חיפוש של רעיונות לעיצוב הסלון, גם בהליך סידור ארונות המבטח מצריך יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא.

The post רעיונות לסידור ארונות מטבח – פתרונות אחסון שיפנו לכם הרבה מקום appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
מציירים עם הילדים – איך יוצרים לבד לוח גיר מגנטי https://www.things.co.il/%d7%9e%d7%a6%d7%99%d7%99%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%a2%d7%9d-%d7%94%d7%99%d7%9c%d7%93%d7%99%d7%9d-%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%99%d7%95%d7%a6%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%91%d7%93-%d7%9c%d7%95%d7%97-%d7%92/ Mon, 06 Apr 2020 09:53:55 +0000 https://www.things.co.il/?p=117 לוח גיר מגנטי הוא הרבה יותר מעוד טרנד עיצובי חם, אותו אנו מרבים לפגוש בתקופה האחרונה, מדובר באלמנט אשר בכוחו לגבש את כל בני המשפחה, להעביר מסרים, ללמד את הילדים דברים חדשים, לכתיבת תפריטים (בכל זאת, הילדים צריכים לדעת מה הם אוכלים) ולעוד מגוון רחב של מטרות נוספות.

The post מציירים עם הילדים – איך יוצרים לבד לוח גיר מגנטי appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
לוח גיר מגנטי, יכול להתאים לכל החדרים: בהליך צביעת חדר ילדים לצורך ציורים ומשחקים, לסלון – הן כאלמנט עיצובי והן כפינה על גביה ניתן לתלות תמונות משפחתיות, למטבח – לצורך כתיבת תפריטים או מתכנים ואפילו לוח קטן בחדר האמבטיה, יכול לטמון בחובו ערך עיצובי.
אז החדשות הטובות הן שכיום ניתן ליצור לוח גיר מגנטי באופן עצמאי ולהפוך גם את הליך היצירה לחוויה מהנה ומגבשת.

אז איך עושים את זה?
יש 2 דרכים עיקריות באמצעותן ניתן ליצור לוח גיר מגנטי.
הדרך הראשונה היא על ידי רכישת צבע ייעודי (צבע לוח) אשר השימוש בו יהפוך את הקיר או חלק ממנו ללוח מחיק.
צבע גיר נמכר בפחיות בגדלים שונים, כך שכדאי לתכנן בשלב הראשון מה גודל הלוח המבוקש ובשלב הבא, לרכוש את הפחית בגודל הרצוי.
מי שרוצה לחסוך גם בהוצאה הזאת וליהנות מחדוות היצירה, יוכל להכין את הצבע אשר ייצור את לוח הגיר ויעצב אותו באופן עצמאי, על ידי הפעולות/ שלבים הבאים:
שלב ראשון –  רכישת המוצרים הבאים: צבע אקרילי או צבע קיר רגיל בכמות המותאמת לגודל הלוח המבוקש, רובה אקרילית לבנה, ספוג וגירים.
שלב שני – יש לשפוך לתוך כלי כוס צבע ושתי כפות מהרובה, לערבב, עד לקבלת עיסה אחידה.
שלב שלישי – צובעים את הקיר תוך שימוש בספוג ובעיסת הצבע אשר הוכנה בשלב הקודם.
שלב רביעי – ממתינים לייבוש (אשר יכול לקחת כ-24 שעות) ומתחילים ליהנות מהלוח אשר נוצר ו"להשתולל" עם הגירים.
חשוב לזכור שבאפשרותכם למחוק את הציורים באמצעות מטלית לחה, לצייר עם גביהם מחדש וחוזר חלילה..

רעיונות לשימושים ללוחות המגנטים
אז אחרי שיצרתם את הלוח המגנטי המושלם עבור הילדים (ואולי גם בעבורכם) להלן מספר רעיונות לשימושים ללוח:

 • לוח מצב רוח – לוח אשר מטרתו תהיה לכתיבת ציטוטים מעוררי מחשבה, משפטים יפים, מחשבות וחלומות..
 • לוח לימודים – תרגילים, צורות, אותיות, איך מציירים לב או כוכב, לוח לימודים יוכל להיות מותאם לגיל הילד.
 • לוח משחקים – איקס/ עיגול, חי צומח דומם, לזהות שיר, לזהות סרט ועוד מגוון רחב של משחקים משפחתיים להם יכול לשמש אותו הלוח.
 • לוח להעברת מסרים –מטלות, סדר יום, משימות מיוחדות, הודעות וכל מסר אחר אותו ההורים רוצים לילדים או להפך..

כאמור, יש עוד לא מעט רעיונות לשימושים ללוח, כאשר יצירתיות ומקוריות יאפשרו ליהנות מהלוח באופן האופטימאלי.

The post מציירים עם הילדים – איך יוצרים לבד לוח גיר מגנטי appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
טיפים ורעיונות לבחירת תמונות לסלון https://www.things.co.il/%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%99%d7%9d-%d7%95%d7%a8%d7%a2%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%91%d7%97%d7%99%d7%a8%d7%aa-%d7%aa%d7%9e%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%a1%d7%9c%d7%95%d7%9f/ Mon, 06 Apr 2020 09:50:32 +0000 https://www.things.co.il/?p=113 יש לא מעט שיטות באמצעותן ניתן ליהנות מתמונות מעוצבות ומרשימות אשר יעטרו את הסלון וישתלבו בצורה הרמונית עם הסגנון העיצוב הנבחר לאותו החלל.
להלן מספר טיפים ורעיונות יישומיים באמצעותם תוכלו ליצור תוצאה מיוחדת ומרשימה:

The post טיפים ורעיונות לבחירת תמונות לסלון appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
יצירת קיר תמונות מעוצב
יש מספר דרכים אשר יאפשרו לכם ליצור קיר תמונות לסלון ובין היתר:

 • ניתן לצבוע קיר או חלק מהקיר, באמצעות צבע לוח, אשר יוצר לוח קיר מגנטי. ניתן להניח על גבי הקיר תמונות מגנט משפחתיות או תמונות אותן פיתחתם, אשר יוצמדו לאותו הקיר באמצעות מגנטים.
 • לא מעט חנויות מציעות את האפשרות לרכוש סט מסגרות, בצבע אחיד, אשר נבדלות בגדלים שונים, חלקן מאונכות וחלקן מאוזנות ויחדיו הן יכולות ליצור תבניות מסודרות או מבולגנות יותר –  בהתאם להעדפה ולגודל השטח בקיר אותו מקצים לצורך המטרה. כמובן, שבשלב הבא, יש לפתח תמונות בכדי לשים במסגרות.
 • כיום, קיימת אפשרות להדפיס תמונות על גבי חומרי גלם שונים כמו: עץ, קנבס וכיוצא בזה. ניתן להדפיס מספר תמונות וליצור סט מסוים – לדוגמא, תמונה אחת של כל בן משפחה, תמונות משפחתיות בשחור לבן וכיוצא בזה..

 תמונות גדולות לסלון
בעת בחירת תמונות לסלון, אחת האפשרויות היא לבחור בתמונות גדולות לסלון, כאשר ניתן להסתפק בתמונה אחת גדולה אשר תעטר את אחד מקירות הסלון או יותר מתמונה אחת. כמובן, שאם החלטתם לבחור בתמונות בודדות לקישוט קירות הסלון, ההמלצה תהיה לבחור אותן בקפידה ולוודא שהתמונות הנבחרות ישתלבו בהרמוניה עם הסגנון העיצובי של הסלון ועם כל העיצוב של הבית. כך שאם לדוגמא, בחרתם לעצב את הסלון בסגנון וינטג', תוכלו לשלב תמונות בשחור לבן, פוסטרים או תמונות עתיקות.

תמונות קטנות לסלון
אחת הדרכים לקשט את קירות הסלון היא באמצעות מספר רב של תמונות קטנות – כאשר יכול להיות מכנה משותף בין כל התמונות, כמו נושא התמונות – ניתן לדוגמא, לבחור בסט של תמונות טבע לדוגמא, אפשרות נוספת, היא לבחור בתמונות שיש להן גוון דומיננטי אחד משותף וכיוצא בזה..
כמובן, יש לבחור את התמונות במטרה שישתלבו בצורה הרמונית ויפה עם עיצוב הסלון.  

הדפסת תמונות על קנבס
כיום, לכל אחד מאתנו יש טלפון חכם עם מצלמה משוכללת, אשר זמינה לנו תמיד ומאפשרת לנו לתעד את בני המשפחה שלנו, נופים מרהיבים ומקומות מיוחדים. חלק מהתמונות הללו, נראות לא פחות מרשימות מתמונות אמנותיות שנמכרות בסכומים לא קטנים של כסף ומעבר לכך, יש להן גם חשיבות רגשית ונוסטלגית. זאת הסיבה, שיותר ויותר אנשים בוחרים להדפיס תמונות גדולות או תמונות קטנות על גבי קנבס ולקשט באמצעותן את קירות הסלון.   

תמונות בחלקים
תמונות בחלקים מהוות את אחד מהטרנדים העיצוביים החמים של התקופה האחרונה. מדובר למעשה, במספר תמונות אשר נתלות זו בסמוך לזו (כאשר בכל מהתמונות יש אפשרות למשחק בין הרווחים והחלקים השונים), ויוצרות יחדיו תמונה אחת גדולה ומרשימה.


The post טיפים ורעיונות לבחירת תמונות לסלון appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
הוספת עציצים מעוצבים לחדר עבודה – מכניסים את הטבע למשרד https://www.things.co.il/%d7%94%d7%95%d7%a1%d7%a4%d7%aa-%d7%a2%d7%a6%d7%99%d7%a6%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%a2%d7%95%d7%a6%d7%91%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%97%d7%93%d7%a8-%d7%a2%d7%91%d7%95%d7%93%d7%94-%d7%9e%d7%9b%d7%a0%d7%99%d7%a1/ Mon, 06 Apr 2020 09:44:28 +0000 https://www.things.co.il/?p=109 עציצים טומנים בחובם שורה ארוכה של יתרונות, בכוחם לתרום לאווירה נעימה ורגועה בחדר העבודה או במשרד, הם מטהרים את האוויר והודות לעובדה שהם פולטים חמצן בכוחם להפוך את המשרד למקום בריא יותר לשהייה.

The post הוספת עציצים מעוצבים לחדר עבודה – מכניסים את הטבע למשרד appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
כמובן, שבדומה לנושא של בחירת תאורה במשרד, בכדי ליהנות מכל התועלות והיתרונות הרבים אשר טמונים באותם עציצים מעוצבים לחדר העבודה או למשרד, עוברת בבחירה מושכלת ונבונה של אותם העציצים.

בחירת העציצים המתאימים
יש מספר פרמטרים חשובים אשר יסייעו לכם בבחירת עציצים למשרד, בין היתר:

 • תנאי הגידול – ההמלצה היא להקפיד ולבחור בעציצים, אשר אינם מצריכים השקיה בתדירות גבוהה כמו לדוגמא, שושן השלום, אותו צריך להשקות רק אחת לשבוע.
 • גודל וסוג העציץ – עציצים יכולים להגיע במגוון גדלים וצורות שונות. חשוב לשים דגש גם על הפרמטר הזה בהליך בחירת העץ, כאשר יש לקח בחשבון פרמטרים כמו: המיקום אשר הוקצה עבור העציצים וחומר הגלם ממנו עשויה האדנית.
 • קבלת ייעוץ – מי שמגיע להליך בחירת עציצים למשרד, בלי שיש לו רקע קודם, ידע או הבנה בתחום, חשוב שיפנה לקבת ייעוץ מקצועי, אשר ייעודו לסייע לו בבחירת העציצים המתאימים בהתבסס על תנאי המשרד או חדר העבודה, העדפות וצרכים אישיים.

התבססות על הפרמטרים הללו, יאפשר לבחור בסופו של דבר את העציצים האופטימאליים עבור המשרד וכחלק מכך, גם ליהנות מכל היתרונות אשר טמונים בעציצים.

רעיונות לסידור ומיקום עציצים במשרד

 • הכנת פינת עציצים – באפשרותכם ליצור פינה ירוקה במשרד או בחדר העבודה ולרכז מספר עציצים באותה הפינה.
 • פיזור העציצים בשטח – ניתן לפזר את העציצים בכל המשרד או חדר העבודה, כמובן, תוך דאגה שנוכחות העציצים לא תפגע במהלך התקין של העבודה.
 • רכישת סטים של עציצים – יש משתלות אשר מציעות סטים של עציצים זהים או בעלי מכנה משותף, אשר משתלבים בהרמוניה. ניתן להציב אותם בכניסה למשרד, באזור החלון (במידה ומדובר בצמחים הזקוקים לאור טבעי) או בכל מיקום אחר במשרד או בחדר העבודה, בהתאם לגודל החלל.

הקפדה על תחזוקת העציצים
בשלב הראשון, חשוב להקפיד ולא לשכוח להשקות את העציצים – בהתאם לתנאי הגידול של העציצים הנבחרים.
מעבר לכך, קיימת חשיבות גבוהה להקפיד על ניקוי וחיטוי של העציצים, בעיקר מכיוון שאדניות אשר עשויות מחומרים שונים עלולות לפלוט רעלים וחומרים מסוכנים ולכן, יש להקפיד על פעולות הניקיון בתדירות גבוהה.

מהיכן לרכוש עציצים מעוצבים?
יש לא מעט משתלות אשר מציעות היצע רחב של עציצים מעוצבים. ההמלצה היא כמובן, לבחור את המשתלה בקפידה ולבחור במשתלה אשר גם מציעה היצע רחב של עציצים מעוצבים בגדלים שונים – כאשר, ההיצע הרחב יאפשר לבצע את הבחירה המושכלת והנבונה ביותר בעציצים המתאימים. מעבר לכך, חשוב לבחור במשתלה אשר שמה דגש גם על טיב השירות – ייעוץ מקצועי ראשוני, יוכל לסייע במידה רבה בבחירת העציצים המתאימים.

The post הוספת עציצים מעוצבים לחדר עבודה – מכניסים את הטבע למשרד appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
10 רעיונות לצביעת חדר ילדים https://www.things.co.il/10-%d7%a8%d7%a2%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%a6%d7%91%d7%99%d7%a2%d7%aa-%d7%97%d7%93%d7%a8-%d7%99%d7%9c%d7%93%d7%99%d7%9d/ Mon, 06 Apr 2020 05:25:16 +0000 https://www.things.co.il/?p=106 עיצוב חדר הילדים טומן בחובו הנאה מרובה ולו מהסיבה שזה המקום לתת דרור ליצירתיות למקוריות, אז ברוח הדברים, להלן מקוריים ויצירתיות 10 רעיונות לצביעת חדר ילדים:

The post 10 רעיונות לצביעת חדר ילדים appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
שילוב של מספר גוונים
חדר ילדים אמור להיות צבעוני ושמח ולכן, מומלץ לשלב מספר גוונים. ניתן להשיג את התוצאה הזאת בדרכים שונות, כאשר אחת מהן, היא צביעת קיר אחד בגוון שונה משאר הקירות. כמובן, גם בחירה בריהוט ובאביזרים משלימים בשילובי גוונים, יכולים להשיג את המטרה.

לאפשר לילדים להשתולל
ניתן להקצות להם קיר אחד בחדר או "להתפרע" ולאפשר להם לצייר ולצבוע את הקירות כראות עיניהם. יש לקחת בחשבון, שהתוצאה עתידה להיות צבעונית במיוחד ובסיום הצביעה הילדים יהיו מאוד מלוכלכים – אך גם מאוד מאושרים, הן מהחוויה והן מהתוצאה.

אפקטים מיוחדים
כיום, כל המותגים המובילים בעולם הצבעים מציעים אפקטים דקורטיביים מיוחדים. כדאי בשלב הראשון, לבדוק את כל האפשרויות המוצעות ולבחור ביחד את הילדים באפקטים המתאימים.  

התאמת הצביעה לקונספט
עיצוב חדרי ילדים מתבסס במקרים רבים על קונספט מסוים אשר לקוח מעולמו של הילד: כדורגל, דמות אהובה, פיות וכיוצא בזה. ניתן לבחור צבעים אשר משתלבים עם אותו הקונספט: לשלב צבעים מצבעי המדים של קבוצת הכדורגל האהובה, שימוש בצורות גיאומטריות שונות וכיוצא בזה..

שימוש בשבלונות
באמצעות שבלונות ניתן ליצור צורות מיוחדות ומעוניינות אשר ישדרגו את הקירות בחדר הילדים. ניתן לרכוש שבלונות מוכנות או להכין אותן באופן עצמאי באמצעות פעולה של הדפסת צורות על גבי נייר קרטון.
ממקמים את השבלונות על גבי הקיר וטופחים על גביהן בעדינות, באמצעות ספוג אותו סופגים בצבע.

חלוקת הקירות לאזורים
ניתן לחלק את חדר הילדים לאזורים: פינת משחק, פינת לימודים, אזור שינה וכיוצא בזה ולצבוע כל אחד מהאזורים בגוון שונה. שילוב בין גווני פסטל לבין לבן, יכול להשיג תוצאה מיוחדת ומרשימה.

שימוש במסקינטייפ
כן, קראתם נכון, באמצעות שימוש במסקינטייפ ניתן ליצור אפקטים מיוחדים של צבע על גבי קירות חדר הילדים. באמצעות המסקינטייפ ניתן להסתיר חלקים מהקירות ולצבוע על גביהן ועל ידי כך להשיג אפקטים מיוחדים.
זה נכון לגבי עיצוב כל החדרים של הבית כשמדובר בצביעת הקירות.

ציור קיר מקצועי
ניתן לשלב ציור קיר מקצועי, כאשר ניתן להיוועץ בילדים לגבי הקונספט וסוג הציור – לדוגמא, דמות אהובה, תחביב וכיוצא בזה.

שילוב של מדבקות קיר
מדבקות קיר מאפשרות להשיג תוצאה מרשימה וייחודית בפעולה פשוטה וקלה של הדבקה. לכן, בהליך תכנון צביעת חדר הילדים, כדאי לקחת בחשבון גם את האפשרות לשלב מדבקת קיר – ניתן לבחור בין מדבקות קיר במגוון סגנונות, טקסטורות, גדלים וסוגים.

תכנון מקדים ושיתוף הילדים
יש לא מעט קונספטים וטכניקות לצביעת קירות, ההמלצה היא לסקור כמה שיותר מהאפשרויות המוצעות ולשתף את הילדים בתכנון הצביעה, בחירת הגוונים וגיבוש הקונספט או הרעיון המרכזי לעיצוב החדר ככלל ולצביעת החדר בפרט

#טיפ#
זה נכון שבצביעת חדר ילדים יכולים לעלות לא מעט רעיונות יצירתיים ומיוחדים, יחד עם זאת, בכדי לקבל תוצאה אסטטית ומרשימה, חשוב לא להגזים, מה שיכול ליצור עומס ויזואלי ולהפוך את החדר לפחות נעים לשהייה. יש לזכור כי בדומה להליך עיצוב סלון הבית, גם כאשר זה נוגע לצביעת חדר ילדים לעיתים, less is more ומומלץ לבחור ברעיון אחד או שניים ולהתמקד בהם.  

The post 10 רעיונות לצביעת חדר ילדים appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
5 טיפים לבחירת וילונות לחדר שינה https://www.things.co.il/5-%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%91%d7%97%d7%99%d7%a8%d7%aa-%d7%95%d7%99%d7%9c%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%97%d7%93%d7%a8-%d7%a9%d7%99%d7%a0%d7%94/ Tue, 31 Mar 2020 11:21:18 +0000 https://www.things.co.il/?p=96 כל מי שמחפש ווילונות לחדר שינה, עתיד לגלות מגוון רחב של סוגים וחידושים שונים, להלן 5 טיפים אשר יסייעו לכם לא ללכת לאיבוד בין כל אותן האפשרויות ולבצע בחירה נבונה:

The post 5 טיפים לבחירת וילונות לחדר שינה appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
להבין שהבחירה משפיעה על האווירה
בכוחם של ווילונות לתרום לאווירה בחדר השינה. כך שווילונות אשר משלבים בתוכם בדים רכים כמו כותנה או פשתן יכולים לתרום במידה רבה לאווירה רומנטית ואינטימית.
ניתן לבחור ווילונות בגווני שמנת עם עיטורים עדינים, אשר תורמים למראה אלגנטי ויוקרתי.
כמובן, שהאפשרויות הן עוד רבות כמו בדים מודפסים, שילובים של מספר סוגי בדים בווילון אחד ורשימת האפשריות עוד ארוכה, חשוב לזכור שכל אחת מהן, יכולה להשפיע במידה רבה הן על העיצוב של חדר השינה והן לאווירה אשר תאפיין אותו.

להתאים את הווילונות לסגנון החיים
אם לדוגמא, אתם אוהבים לישון שנת צהרים, חשוב שתבחרו בווילונות אשר יכולים להשיג לכם החשכה מוחלטת, גם בשעות השמש (וילונות עם בדים אטומים יכולים לסייע לכם להשיג את המטרה).
אם אתם מבקשים לעשות לעצמכם חיים קלים, תוכלו להסתייע לצורך כל בטכנולוגיות המתקדמות, אשר מאפשרות לכם לשלוט בווילונות באמצעות שלט או מתג ייעודי.
יש כאמור, לא מעט סוגים של ווילונות וגם הטכנולוגיה המתקדמת השפיעה במידה רבה על התחום הזה, היכרות עם כל אותן אפשרויות תאפשר לכם להתאים את הבחירה לצרכים, להעדפות ולסגנון החיים שלכם.

התאמת הווילון לסגנון העיצובי של חדר השינה
ניתן למצוא וילונות לחדר שינה במגוון רחב של עיצובים, כאשר המטרה תהיה לבחור בווילונות אשר ישתלבו בהרמוניה עם הסגנון העיצובי אשר נבחר לחדר השינה, כמו לדוגמא, התאמה לאותם טפטים לחדר השינה אשר נבחרו בהליך העיצובי של החדר.  
מתוך היצע הווילונות תוכלו למצוא בין היתר: וילונות במראה כפרי עם הדפס פרחוני או בגוונים חמימים אשר יכול להתאים לחדרי שינה כפריים. וילונות אלגנטיים, בסגנון עיצובי נקי אשר יכולים להתאים לחדרי שינה מודרניים ורשימת האפשרויות עוד ארוכה, כך שכל אחד יוכל למצוא את ההתאמה המושלמת לעיצוב חדר השינה שלו.

מענה על הדרישות הפונקציונאליות
מאוד קל להסתנוור ומהעיצובים המרשימים והמיוחדים של הווילונות, אבל, מלבד הנראות, קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש גם על אלמנטים פונקציונאליים.
כך לדוגמא, יש ווילונות בעלי תכונות תרמיות טובות, כך שבכוחם למנוע מחדירת קרני השמש לחדר ולשמור על הטמפרטורה. יש גם וילונות שיש להם תכונות אקוסטיות, כאשר מי שחדר השינה שלו פונה לרחובות ראשיים, יוכל ליהנות משקט בחדר השינה.

לתכנן תקציב ולשמור עליו
טווח המחירים של ווילונות הוא גבוה במיוחד ומושפע ממגוון רחב של פרמטרים: סוג הווילון, איכות הבד וחומרי הגלם, צורת השליטה בווילון וכיוצא בזה..
ההמלצה היא לתכנן מראש את התקציב אשר מיועד לצורך רכישת וילונות לחדר שינה, אבל רק אחרי שאוספים את הנתונים הראשוניים לגבי סוגי הווילונות המוצעים והמחירים שלהם.
יש לקחת בחשבון גם את עלויות התפעול והתחזוקה של הווילונות (בעיקר, כאשר מדובר בווילונות חשמליים), לעיתים, עדיף לשלם מחיר התחלתי גבוה יותר, כאשר העלות תתגלה כמשתלמת לאורך זמן.

The post 5 טיפים לבחירת וילונות לחדר שינה appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
5 טיפים לבחירת תאורה לאי במטבח https://www.things.co.il/5-%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%91%d7%97%d7%99%d7%a8%d7%aa-%d7%aa%d7%90%d7%95%d7%a8%d7%94-%d7%9c%d7%90%d7%99-%d7%91%d7%9e%d7%98%d7%91%d7%97/ Tue, 31 Mar 2020 10:45:05 +0000 https://www.things.co.il/?p=80 אי למטבח מהווה כטרנד עיצובי של השנים האחרונות, כאשר, יותר ויותר אנשים מגלים את היתרונות והתועלות הרבות שאותו האי טומן בחובו.
אי למטבח משמש כמקום ישיבה נוח עבור כל בני המשפחה, ניתן לנצל את שטחו לבישול או אפייה, לקריאת עיתון או ספר, לעבודה עם המחשב הנייד ולעוד מגוון רחב של מטרות.
מעבר לתכנון הראשוני ולהתקנת האי למטבח, יש פעולות נוספות אותן חשוב לבצע, על מנת ליהנות באופן מקסימאלי מהתועלות של אותו האי ואחד מהם הוא בחירת תאורה לאי במטבח.

The post 5 טיפים לבחירת תאורה לאי במטבח appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>
היכרות עם האפשרויות השונות
יש מספר אמצעי תאורה אשר יכולים להשתלב בצורה אסטטית ומרשימה עם אי במטבח והם:

 • מנורות תלייה – מנורות מעוצבות אשר משתלשלות מהתקרה וייעודן להאיר בצורה טובה וחזקה את האי עצמו. ברוב המקרים נהוג לתלות 3 מנורות תלייה אך ניתן גם יותר ופחות מכך.
 • ספוטים – ניתן להתקין את הספוטים בנקודות שונות באי ולהשיג בצורה כזאת, הן מראה דקורטיבי וייחודי והן להאיר בצורה טובה יותר אזורים שונים באי.
   
 • גופי תאורה – יש לא מעט גופי תאורה במגוון רחב של עיצובים לבית, ניתן לבחור מתוך ההיצע גוף תאורה מרשים, אשר יאיר בצורה הטובה האפשרית את אותו האי.
 • תאורה נסתרת – אפשרות נוספת היא לעשות שימוש בתאורה נסתרת, אשר בכוחה ליצור מראה נקי ואסתטי.

התאמת אמצעי התאורה לשימושי האי
יש כאלו אשר האי במטבח משמש אותם בעיקר לצורך עבודה – בישול ואפייה ואחרים, אשר משתמשים באי בעיקר כפינת ישיבה או אכילה ביחד עם כל בני המשפחה.
קיימת חשיבות גבוהה להתאים את התאורה לשימושים אשר הוגדרו לאי, כאשר בחלק מהמקרים, ניתן לעשות שימוש במספר אמצעי תאורה שונים, בהתאם לאזורים באי ולשימושים עבורם הם הוגדרו.

קביעת מיקומים
גם אם התקבלה החלטה לעשות שימוש באמצעי תאורה יחיד לכל האי וגם אם ההעדפה תהיה לחלק את האי למספר חלקים ולבחור במספר אמצעי תאורה שונים, ההמלצה תהיה לקבוע את המיקומים המדויקים לאמצעי התאורה, עוד בטרם הליך הרכישה.


תכנון מקדים של התקציב

טווח המחירים של אמצעי תאורה לאי במטבח, בדומה לאמצעי תאורה לכל מטרה אחרת כמו לדוגמא, תאורה למשרד הינו רחב במיוחד.
לכן, בשלב הראשון כדאי לעשות סקר מחירים ולהבין מהן העלויות של כל אחד מהאמצעים ובהתבסס על אותם הנתונים להכין את התקציב אשר מיועד לצורך המטרה.
יש לקחת בחשבון שיש אמצעי תאורה אשר צורכים כמות חשמל גדולה יותר וכאלו אשר צורכים כמות קטנה יותר של חשמל (כמו במקרה של תאורת לד לדוגמא).
לעיתים יעלה הצורך להשקיע סכומי כסף גבוהים ברכישה הראשונית של אמצעי תאורה הנחשבים לחסכוניים יותר (ההשקעה תחזיר את עצמה לאורך זמן).

בחירת נבונה בחנות/ החברה
יש לא מעט חנויות תאורה, כאשר ההמלצה היא להקפיד ולבחור בחנות מקצועית ואמינה, אשר מציעה היצע רחב של אמצעי תאורה ובנוסף, שמה דגש גם על נושא השירות ועל מתן ייעוץ מקדים אשר בכוחו לסייע בהליך הבחירה.  

The post 5 טיפים לבחירת תאורה לאי במטבח appeared first on עיצוב הבית - עשה זאת בעצמך.

]]>